977148

143. FERNANDEZ ARMAN, "Untitled".

Signerad och daterad -68. Ackumulation med inneslutna delar från en violin i trä och luftbubblor i plexiglas. Höjd 25, bredd 25, djup 25 cm. APA# 8208.68.003.

Följerätt
Ja
Proveniens

Ader, Picard & Tajan, Paris.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK / 4 960 - 7 440 EUR
Klubbat pris
41 290 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto