158
969787

Terry O'Neill

(Storbritannien, Född 1938)
Utropspris
120 000 - 140 000 SEK
10 600 - 12 400 EUR
11 100 - 12 900 USD
Klubbat pris
125 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Terry O'Neill
(Storbritannien, Född 1938)

"Faye Dunaway, Hollywood, 1977"

Signerad Terry O'Neill och numrerad 23/50. Framtagen senare. Total upplaga 50 + 10 AP. C-print, bildyta 92 x 92 cm. Bladstorlek 102 x 102 cm.

Terry O'Neill, "Terry O'Neill: The A-Z of Fame", 2013, avbildad sid 104 samt helsida sid 105.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

61. Vladimir Kagan, soffa med fotpall, "Serpentine", New York Collection (Club House Italia), Italien efter 1999.
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
70 000

ditt bud
Aktuellt bud:
70 000 SEK