1034250

165. DAWID (BJÖRN DAWIDSSON), "K1D9338", 2007.

Signerad Dawid och daterad 2007 och numrerad 3/5 a tergo. Pigment print, bildyta 60 x 75 cm. Inklusive originalram 82 x 97,5 cm. Ramen utförd av konstnären.

Följerätt
Ja
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK / 1 984 - 2 480 EUR
Klubbat pris
17 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Björn Dawidsson och Art and Theory Publishing och Steven Henry Madoff, "Dawid", 2015, avbildad sid 359.

Övrigt

Ur serien "Toys".

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto