1018483

197. MIKAEL JANSSON, "Mini Andén, Stockholm Studio, 1996".

Signerad Mikael Jansson och daterad 2004 och numrerad 3/6 a tergo. Total upplaga 6 + 1 AP. Gelatinsilverfotografi monterat på aluminium och ramat, bildyta 54 x 43 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Christian Larsen Gallery, Stockholm.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK / 3 968 - 4 960 EUR
Klubbat pris
48 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Claes Britton, "Mikael Jansson", 1999, avbildad bild 39.

Övrigt

Motivet har även gjorts i 100 x 80 ed. 3 + 1 AP. Kan även finnas i två unika exemplar i annan storlek.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto