1018483

197. MIKAEL JANSSON, "Mini Andén, Stockholm Studio, 1996".

Signerad Mikael Jansson och daterad 2004 och numrerad 3/6 a tergo. Total upplaga 6 + 1 AP. Gelatinsilverfotografi monterat på aluminium och ramat, bildyta 54 x 43 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Christian Larsen Gallery, Stockholm.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK/3 968 - 4 960 EUR
Klubbat pris
48 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Claes Britton, "Mikael Jansson", 1999, avbildad bild 39.

Övrigt

Motivet har även gjorts i 100 x 80 ed. 3 + 1 AP. Kan även finnas i två unika exemplar i annan storlek.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto