1017671

215. DAWID (BJÖRN DAWIDSSON), Ur serien "Pinup / RRR", 2013.

Signerad Dawid och daterad 2013 och numrerad 1/5. Pigment print 156 x 111,5 cm inklusive originalram.

Följerätt
Ja
Proveniens

Åmells Konsthandel, Stockholm. Inköpt av nuvarande ägare 2015.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK / 3 472 - 3 968 EUR
Klubbat pris
20 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Abecita Konstmuseum, Borås, "Dawid.nu", 20 februari - 4 maj 2014.
Åmells Konsthandel, Stockholm, våren 2015.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto