1017671

215. DAWID (BJÖRN DAWIDSSON), Ur serien "Pinup / RRR", 2013.

Signerad Dawid och daterad 2013 och numrerad 1/5. Pigment print 156 x 111,5 cm inklusive originalram.

Följerätt
Ja
Proveniens

Åmells Konsthandel, Stockholm. Inköpt av nuvarande ägare 2015.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK/3 472 - 3 968 EUR
Klubbat pris

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Abecita Konstmuseum, Borås, "Dawid.nu", 20 februari - 4 maj 2014.
Åmells Konsthandel, Stockholm, våren 2015.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto