979114

221. TERRY O'NEILL, "Honor Blackman as Pussy Galore, Malta", 1963.

Signerad Terry O'Neill och numrerad 2/50. Framtagen senare. Gelatinsilverfotografi, bildyta 111 x 111 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Tres Hombres Art, Halmstad.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK / 5 952 - 7 937 EUR
Klubbat pris
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Terry O'Neill, "Terry O'Neill: The A-Z of Fame", 2013, avbildad sid 333.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto