235
999741

Andy Warhol

(USA, 1928-1987)

"Marilyn Monroe"

Färgserigrafi, 1967, signerad med blyerts och stämpelnumrerad 233/250 a tergo. Tryckt hos Aetna Silkscreen Products, Inc./Du-Art Displays, New York, utgiven av Factory Additions, New York, 91,5 x 91,5 cm.

Utropspris:

250 000 - 300 000 SEK

24 802 - 29 762 EUR

Klubbat pris:
1 250 000 SEK

Feldman, 24.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57