236
1018282

Andy Warhol

(USA, 1928-1987)
Andy warhol, "herself", ur: "three portraits of ingrid bergman".

"Herself", ur: "Three portraits of Ingrid Bergman".

Färgserigrafi, 1983, signerad med blyerts och numrerad 185/250. Tryckt av Rupert Jasen Smith, New York. Utgiven av Galerie Börjeson, Malmö. 96,5 x 96,5 cm.

Utropspris:

225 000 - 250 000 SEK

22 321 - 24 802 EUR

Klubbat pris:
200 000 SEK
Tilläggslista

Signerad och numrerad på framsidan.

Proveniens

Galerie Börjeson, Malmö.

Feldman II.313.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19