1036532

245. JAMES ROSENQUIST, "Welcome to the Water Planet".

Signerad James Rosenquist och daterad 1987 och numrerad 2/2 Presentation Proof. Upplaga 55. Akvatint, bildyta 174 x 136 cm. Bladstorlek 192 x 151 cm.

Följerätt
Nej
Proveniens

Wetterling Gallery, Stockholm.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK / 3 968 - 5 952 EUR
Klubbat pris
34 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Glenn 211.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto