245
1036532

James Rosenquist

(USA, 1933-2017)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 550 - 5 320 EUR
3 740 - 5 610 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
James Rosenquist
(USA, 1933-2017)

"Welcome to the Water Planet"

Signerad James Rosenquist och daterad 1987 och numrerad 2/2 Presentation Proof. Upplaga 55. Akvatint, bildyta 174 x 136 cm. Bladstorlek 192 x 151 cm.

Proveniens

Wetterling Gallery, Stockholm.

Glenn 211.