1007405

58. MARIE-LOUISE EKMAN, "Sömnen II".

Signerad M.L. De Geer Bergenstråhle och daterad 1981. Gouache på siden 46,5 x 60,5 cm inklusive originalram.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galleri Aronowitsch, Stockholm.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK/4 960 - 5 952 EUR
Klubbat pris
48 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Galleri Mårtenson & Persson, Stockholm, "Samling", 14 september – 28 oktober 2017.

Maria Lind (red), "Marie-Louise Ekman", 1998, jfr sid 21, 80.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 (0)8 614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto