1022090

75. ROGER RISBERG, "Häst".

Signerad med monogram samt signerad Roger Risberg och daterad 2009 a tergo. Duk 60 x 73 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galerie Bel’Art, Stockholm.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK/1 984 - 2 480 EUR
Klubbat pris
15 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Galerie Bel’Art, "Roger Risberg - Pånyttfödelse - Nya målningar", 25 september - 21 oktober, 2010.

Galerie Bel’Art, "Roger Risberg - Pånyttfödelse - Nya målningar", 25 september - 21 oktober, 2010, avbildad i katalogen sid. 53.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Louise Wrede

Louise Wrede
Specialist samtida konst

+46 (0)739 40 08 19
louise.wrede@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto