1014118

113. PABLO PICASSO, kanna "Pichet aux arums", Madoura, Vallauris, Frankrike 1953 (A Ramié, nr 189).

Fajans, ristad dekor med datering 20.4.53, glasyr i blått, grönt, vitt, svart och gult, signerad EDITION PICASSO 78/350 MADOURA R151 och stämplad EDITION PICASSO MADOURA PLEIN FEU. Höjd 30 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK / 5 655 - 7 540 EUR
Klubbat pris
110 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto