1014117

117. PABLO PICASSO, kanna "Pichet au vase", Madoura, Vallauris, Frankrike 1954 (A Ramié no 226).

Fajans, ristad dekor av vaser i svart, vitt, blått och gult, signerad EDITION PICASSO 25/500 MADOURA och stämplad EDITION PICASSO MADOURA PLEIN FEU. Höjd 29,5 cm.

Fint skick!

Följerätt
Ja
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK / 5 655 - 7 540 EUR
Klubbat pris
100 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto