1014117

117. PABLO PICASSO, kanna "Pichet au vase", Madoura, Vallauris, Frankrike 1954 (A Ramié no 226).

Fajans, ristad dekor av vaser i svart, vitt, blått och gult, signerad EDITION PICASSO 25/500 MADOURA och stämplad EDITION PICASSO MADOURA PLEIN FEU. Höjd 29,5 cm.

Fint skick!

Följerätt
Ja
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK/5 655 - 7 540 EUR

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Lägg ditt bud

Ditt inropsuppdrag har mottagits.

Tänk på att det är viktigt att du har uppdaterade person- och kontaktuppgifter. Du kan alltid gå in på Mina sidor för att uppdatera din information.

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett nummer.

Ett Internt fel uppstod. Var god försök igen senare eller kontakta Kundservice.

Bud/Inropsuppdrag kan ej registreras för detta föremål

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett jämnt hundratal. Förslag:

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 15 minuter före auktionsstart.

A. Ramié, nr 226, sid 122.

Övrigt

Modellen utförd i 500 exemplar.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto