1012602

182. ESTRID ERICSON, burk med lock, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1936.

Tenn, cylindrisk med mässingskodda kanter, flätad reliefdekor, stämplad med änglamärket Stockholm k8. Höjd 12,3 cm, diameter 11,2 cm.

Smärre slitage.

Följerätt
Nej
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK / 754 - 943 EUR
Klubbat pris
20 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.