1012602

182. ESTRID ERICSON, burk med lock, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1936.

Tenn, cylindrisk med mässingskodda kanter, flätad reliefdekor, stämplad med änglamärket Stockholm k8. Höjd 12,3 cm, diameter 11,2 cm.

Smärre slitage.

Följerätt
Nej
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK/754 - 943 EUR
Klubbat pris
20 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto