1042374

197. JOSEF FRANK, skrivbord, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets mitt, modell 1160.

Mahogny, tre utdragslådor, höjd 74 cm, 170 x 65 cm.

Slitage, fläckar, delvis blekt. Nycklar saknas.

Följerätt
Nej
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK / 1 414 - 1 885 EUR
Klubbat pris
38 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto