1042374

197. JOSEF FRANK, skrivbord, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets mitt, modell 1160.

Mahogny, tre utdragslådor, höjd 74 cm, 170 x 65 cm.

Slitage, fläckar, delvis blekt. Nycklar saknas.

Följerätt
Nej
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK/1 414 - 1 885 EUR
Klubbat pris
38 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Modellen formgiven under 1940-talets andra hälft.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto