985628

206. AXEL EINAR HJORTH, skåp "Bertil", Nordiska Kompaniet 1934.

Fanerat med gonzales-alves, inredning i bonad björk, tre dörrar, inredning med hyllplan och fem lådor, märkt med metallbricka NK R 37816 - 16 6 34. Höjd 140 cm, längd 146 cm, djup 48 cm. Nyckel finns.

Normalt bruksslitage.

Följerätt
Nej
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK/3 770 - 4 713 EUR
Klubbat pris
61 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Ritningen till modell Bertil bokförd den 12/2 1934.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Eva Seeman

Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto