985628

206. AXEL EINAR HJORTH, skåp "Bertil", Nordiska Kompaniet 1934.

Fanerat med gonzales-alves, inredning i bonad björk, tre dörrar, inredning med hyllplan och fem lådor, märkt med metallbricka NK R 37816 - 16 6 34. Höjd 140 cm, längd 146 cm, djup 48 cm. Nyckel finns.

Normalt bruksslitage.

Följerätt
Nej
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK / 3 770 - 4 713 EUR
Klubbat pris
61 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Eva Seeman

Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto