1043109

246. MODERNISTISK FORMGIVARE, fåtöljer, ett par, sannolikt 1939.

Klädda i brun sammetsplysch, läderklädda knappar i rygg och nedtill, svängda fötter av betsat lövträ.

Slitage.

Följerätt
Nej
Proveniens

Sannolikt inköpta till familjens bröllop år 1939.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK/2 828 - 3 770 EUR
Klubbat pris
210 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Eva Seeman

Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 31
eva.seeman@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto