1033560

249. IB KOFOD LARSEN, fåtölj, "Sälen", Olof Persson Möbler, Jönköping 1950-60-tal.

Stomme av teak, klädd i brunt läder, lös stoppad plymå. Sitthöjd ca 38 cm.

Smärre slitage, fläckar.

Följerätt
Nej
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK / 1 885 - 2 356 EUR
Klubbat pris
55 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto