1033560

249. IB KOFOD LARSEN, fåtölj, "Sälen", Olof Persson Möbler, Jönköping 1950-60-tal.

Stomme av teak, klädd i brunt läder, lös stoppad plymå. Sitthöjd ca 38 cm.

Smärre slitage, fläckar.

Följerätt
Nej
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK/1 885 - 2 356 EUR
Klubbat pris
55 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Modellen formgiven år 1957.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto