1013037

314. MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, MATTA, "Nyponblomman", rölakan, ca 245,5 x 161,5 cm, signerad AB MMF.

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1932. Tillverkad efter 1941.

Något slitage och smutsig, fläckar. Ställvis något skadade fransar.

Följerätt
Nej
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK / 2 828 - 3 299 EUR
Klubbat pris
20 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.