1013037

314. MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, MATTA, "Nyponblomman", rölakan, ca 245,5 x 161,5 cm, signerad AB MMF.

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1932. Tillverkad efter 1941.

Något slitage och smutsig, fläckar. Ställvis något skadade fransar.

Följerätt
Nej
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK/2 828 - 3 299 EUR
Klubbat pris
20 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anette Granlund

Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 12
anette.granlund@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto