1007692

35. ALESSANDRO PIANON, fågel, "Pulcino", Vistosi, Italien 1960-tal.

Båtformad av blå glasmassa med bruna ränder, ögon i murrine, benställning av koppar. Höjd 18 cm.

Två små nagg på livet.

Följerätt
Nej
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK / 1 885 - 2 356 EUR
Klubbat pris
34 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto