1007692

35. ALESSANDRO PIANON, fågel, "Pulcino", Vistosi, Italien 1960-tal.

Båtformad av blå glasmassa med bruna ränder, ögon i murrine, benställning av koppar. Höjd 18 cm.

Två små nagg på livet.

Följerätt
Nej
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK/1 885 - 2 356 EUR
Klubbat pris
34 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Övrigt

Modellen formgiven år 1962.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto