1034292

351. LUCIO FONTANA, "Concetto spaziale".

Ristad signatur L. Fontana. Akvarell, och snitt på papper 49,5 x 59,5 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Studio Bellini, Milano, stämpel a tergo.
Galleria Blu, Milano.
Art Now Gallery, Göteborg.

Utropspris
100 000 - 150 000 SEK / 9 425 - 14 138 EUR
Klubbat pris
340 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

L. M. Barbero, "Lucio Fontana, Catalogo ragionato delle opere su carta, Tomo III", Milan 2013, nr. 64-65 DSP 123 (avbildad, sid. 900)

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto