1034292

351. LUCIO FONTANA, "Concetto spaziale".

Ristad signatur L. Fontana. Akvarell, och snitt på papper 49,5 x 59,5 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Studio Bellini, Milano, stämpel a tergo.
Galleria Blu, Milano.
Art Now Gallery, Göteborg.

Utropspris
100 000 - 150 000 SEK/9 425 - 14 138 EUR
Klubbat pris
340 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

L. M. Barbero, "Lucio Fontana, Catalogo ragionato delle opere su carta, Tomo III", Milan 2013, nr. 64-65 DSP 123 (avbildad, sid. 900)

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto