973321

378. FRANTIŠEK KUPKA, "Bleus mouvants avec plans noirs".

Signerad Kupka. Utförd 1922. Gouache på papper 19,5 x 24,5 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galerie Karl Flinker, Paris.

Utropspris
100 000 - 120 000 SEK/9 425 - 11 310 EUR
Klubbat pris
390 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kestner-Gesellschaft, Hannover, 1966, kat nr 43.
Gimpel Fils Gallery LTD, London, oktober 1964, kat nr 16.
Galerie Aronowitsch, Stockholm, november 1967.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto