1019146

441. OLLE BONNIÉR, Utan titel.

Signerad O Bonnier och daterad -55. Duk uppklistrad på pannå 41 x 72 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Tidigare i Hildur Nordins samling, Stockholm.

Inköpt 1984 hos Galerie Aronowitsch, Stockholm av nuvarande ägare.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK/2 828 - 3 770 EUR
Klubbat pris
55 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Thomas Millroth, 1995, "Olle Bonnier", sid. 109-110.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Lena Rydén

Lena Rydén
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)70 778 35 71
lena.ryden@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto