1049603

529. HENRI MATISSE, "Orientale, tatouage en croix sur la poitrine".

Etsning, 1929, signerad med blyerts 20/25. Plåtstorlek 15,5 x 11 cm, bladstorlek 30,3 x 25,5 cm (Chine appliqué/Arches).

Följerätt
Ja
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK / 4 713 - 5 655 EUR
Klubbat pris
55 000 SEK