1049603

529. HENRI MATISSE, "Orientale, tatouage en croix sur la poitrine".

Etsning, 1929, signerad med blyerts 20/25. Plåtstorlek 15,5 x 11 cm, bladstorlek 30,3 x 25,5 cm (Chine appliqué/Arches).

Följerätt
Ja
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK/4 712 - 5 655 EUR
Klubbat pris
55 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Duthuit 154

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto