1049603

529. HENRI MATISSE, "Orientale, tatouage en croix sur la poitrine".

Etsning, 1929, signerad med blyerts 20/25. Plåtstorlek 15,5 x 11 cm, bladstorlek 30,3 x 25,5 cm (Chine appliqué/Arches).

Följerätt
Ja
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK / 4 713 - 5 655 EUR
Klubbat pris
55 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Duthuit 154

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto