531
1027161

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 600 - 4 500 EUR
3 800 - 4 740 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89
Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

Ur: "La Bauge d'Aurore"

Färgetsning och akvatint, signerad med blyerts och numrerad 17/60, tryckt hos Crommelynck et Dutrou, Paris. 11,5 x 14, bladstorlek 37,8 x 28 cm. (Rives).

Dupin 129