70
1039541
Stig Lindberg

skulptur, "Systrarna", Gustavsbergs studio 1940-tal.

Chamotterat stengods, delvis glaserad i ljusgrönt, beige och halmgult, signerad Stig L med studiohanden GUSTAVSBERG. Höjd 36 cm.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

1 885 - 2 356 EUR

Klubbat pris:
24 000 SEK
Konstnär/formgivare
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19