1039541

70. STIG LINDBERG, skulptur, "Systrarna", Gustavsbergs studio 1940-tal.

Chamotterat stengods, delvis glaserad i ljusgrönt, beige och halmgult, signerad Stig L med studiohanden GUSTAVSBERG. Höjd 36 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK/1 885 - 2 356 EUR
Klubbat pris
24 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto