1039541

70. STIG LINDBERG, skulptur, "Systrarna", Gustavsbergs studio 1940-tal.

Chamotterat stengods, delvis glaserad i ljusgrönt, beige och halmgult, signerad Stig L med studiohanden GUSTAVSBERG. Höjd 36 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK / 1 885 - 2 356 EUR
Klubbat pris
24 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto