12
1033725

BYRÅ. Tillskriven Jonas Hultsten (mästare i Stockholm 1773-1794), Gustaviansk.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 410 - 6 620 EUR
4 600 - 6 910 USD
Klubbat pris
44 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny och färgat lövträ. Beslag och listverk av förgylld mässing. Skiva av grå kalksten. Tre lådor. Inläggningar av Vasakärve i medaljong samt festonger. Längd 115, bredd 58,5, höjd 85 cm. Nyckel medföljer.