125
1042536

Kalk, silver, oidentifierad mästarstämpel, Österrike-Ungern, 1700-talets mitt, rokoko.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 110 - 1 390 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Carl Barkman
Carl Barkman
Chefsspecialist Fine Art och antikviteter
+46 (0)708 92 19 71

Förgylld, hög, sexpassformad fot, driven dekor av rocailler, blommor och blad. Senare haltstämpel . Graverad datering 1766. Höjd 24 cm, vikt
534 gram.