15
999661

BYRÅ, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 510 - 3 940 EUR
3 650 - 4 100 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny. Skiva av grå kalksten, lister och beslag av mässing. Tre lådor varav den översta med tre små lådor. Längd 79,5, bredd 54,5, höjd 82,5 cm. Nyckel finns. Nyckel finns.

Ställvis maskstungen. Skivan med gamla nagg.