167
1036903

SKED med fruktknopp, ostämplad, silver, Sverige tidigt 1600-tal, renässans.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Carl Barkman
Carl Barkman
Chefsspecialist Fine Art och antikviteter
+46 (0)708 92 19 71

Förgylld, balusterformat skaft med akantus, i bladet gravyr av korsfästelsen. Längd 16,5 cm, vikt 50 gram