236
1051415

MATTA, rölakan, ca 219 x 189 cm, signerad KLH VN (Kristianstad läns hemslöjd, Veronica Nygren).

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Benvit botten med modernistisk komposition i olika blå, gula och pastellgrå nyanser. Tillverkad utan fransar.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar. Något skadade kortsidor.