Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
25
1046879

KONSOLBORD. Stockholmsarbete 1700-talets slut, Gustavianskt.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 920 - 3 900 EUR
3 400 - 4 530 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllt och bronserat. Skiva av vit marmor . Snidad dekor av äggstav och pärlstav samt tofsar. Svängt fotkryss med pinjekotte. Längd 84, bredd 43, höjd 83 cm.

Senare skiva. Samtida men troligen ej ursprunglig kotte.