Madeleine Pyk – en samling F769
320
1009012

Nils Tydén

(Sverige, 1889-1976)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Nils Tydén
(Sverige, 1889-1976)

Motiv från Riddarfjärden med segelbåtar

Signerad Nils Tydén och daterad 1923. Olja på pannå 35,5 x 29,5 cm.

Proveniens

Hans Erik Börjesons Samling.

Konstnär