Madeleine Pyk – en samling F769
401
1020231

Gustaf Fjaestad

(Sverige, 1868-1948)
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
23 700 - 28 500 EUR
27 300 - 32 700 USD
Klubbat pris
220 000 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Gustaf Fjaestad
(Sverige, 1868-1948)

Vinterlandskap med röd stuga

Signerad G Fjæstad "Beställd av E. Salmson". Olja på duk 113 x 126 cm.

Konstnär

Representerad på de stora svenska museerna samt i Wien och Chicago.