401
1020231

Gustaf Fjaestad

(Sverige, 1868-1948)
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
22 200 - 26 600 EUR
23 400 - 28 100 USD
Klubbat pris
220 000 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Gustaf Fjaestad
(Sverige, 1868-1948)

Vinterlandskap med röd stuga

Signerad G Fjæstad "Beställd av E. Salmson". Olja på duk 113 x 126 cm.

Konstnär

Representerad på de stora svenska museerna samt i Wien och Chicago.