Madeleine Pyk – en samling F769
439
987807

Okänd konstnär 1800-tal

(Sverige)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 900 EUR
1 640 - 2 180 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Okänd konstnär 1800-tal
(Sverige)

OKÄND KONSTNÄR 1800-TAL, Akvarell.

"Phoebus of Norwege, commanded by Captain Alexander Rickmers, 1814". Akvarell och tusch på papper. Bladstorlek 50 x 63 cm.

Ramad men ej under glas. Fläckar, färgerna blekta.