457
1012130

Jan van Os

(Nederländerna, 1744-1808)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
125 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Jan van Os
(Nederländerna, 1744-1808)

Marinmotiv med holländska fartyg (2)

Ett par.
Olja på pannå 30x37,5 cm
Signerad J:Van Os f.

Enligt etikett a tergo är motiven efter verk av L. Bakhuyzen (1631-1708).