55
1020390

SPEGEL, av Carl Gustaf Fyrwald (verksam 1776-1816). Stockholms hallstämpel 178?, Gustaviansk.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
34 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Dekor av räfflad sköld, ax, rosor, pärlstav samt bandfläta. Signerad C F. 177 x 65 cm.