58
1053146

SPEGEL, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Gustaviansk.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Krön med lagerkrans och festonger. Höjd 190, bredd 63 cm.

Senare glas.

Proveniens

Enligt uppgift Skattmansö Herrgård Västmanland.

A tergo påskrift "Skattmansö".