581
1049263

BUDDHA, brons. Mingdynastin (1368-1644).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Sittande med allvarlig min på dubbel lotustron med händerna i padmasana position, höger hand höjd i vitarka mudra. Kallförgylld. Höjd 21,5 cm.

Skada vid sockel. Slitage.