582
933157

GUANYIN, brons. Mingdynastin (1368-1644).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Höjd 28,5 cm. Träställ medföljer.

Skador, anlupen.

Proveniens

Purchased in California, San Fransisco, Bonham & Butterfield, circa 1980.