Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
1037820

BYRÅ, tillskriven Lars Bolin (mästare i Stockholm 1759-1801), Rokoko.

Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
6 820 - 7 800 EUR
7 930 - 9 060 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med valnöt, jakaranda, fruktträ och lönn. Svängd bukig form. Trelådig. Inläggningar i fält och rutfaner. Beslag av fögylld mässing. Skiva i kolmårdsmarmor. Längd 110, bredd 56,5, höjd 80 cm.
Nyckel medföljer. Nyckel finns.

Nyckel finns.