657
1030735

RULLMÅLNINGAR, tre stycken, tusch och färg på papper. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
525 - 700 EUR
553 - 737 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

En daterad första året av Daoguang (1821). Signerade Hu Jingjue, Xisan samt Zhuju. Mått ca 161 x 44,3 cm, 163 x 44 cm, 164,8 x 44,3 cm.

Skador.