Arne Jones E1299
669
1045483

GUDOM, kopparlegering. Västra Indien, 1800-tal eller äldre. Med inskription på baksidan.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Gudom sittande på tron flankerad av adoranter samt med lejon på vardera sida. Höjd 11,3 cm.

Slitage.