71
1053149

KANDELABRAR, för tre ljus, ett par. Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XVI.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 110 - 3 550 EUR
3 240 - 3 700 USD
Klubbat pris
38 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons, samt vit marmor. Antikiserande kvinnor uppbärande ljusarmar i form av blomkvistar. Höjd 60 cm.

Nagg.