746
1031327

SKÅLFAT samt EQUELLE med LOCK, vapenporslin, Qingdynastin, Jiaqing 1796-1820.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Dekor i emaljfärger och guld av familjen af Wirséns vapen. Equellens längd 18 cm. Fatets längd 31,5 cm.

Obet slitage.

Proveniens

With the arms of af Wirsén.