76
1053178

LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike Louis XVI.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 800 - 2 250 EUR
1 900 - 2 370 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Vit och svart marmor samt förgylld brons. Räfflat kolonnskaft på fyrkantig bas. Urnformade ljushållare. Dekor av lagerkransar och pärlstav. Höjd 25 cm

Nagg. Något sned