764
1014466

PILGRIMSKRUS, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris
85 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor av flodlandskap med figurscener i doucaifärger. Höjd 50 cm.

En med tillverkningsspricka runt foten. Nagg.