77
1046018

CASSOLETTER, ett par. Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 800 - 4 270 EUR
4 340 - 4 890 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons och vit marmor samt Blybergsporfyr. Urnformad pipa med vändbart lock med ljushållare. Dekor av pärlstav. Höjd 27 cm.

I fylld nagg på fot.