845
1044362

SKÅL, porslin. Sen Qing dynasti, med Guangxus sex karaktärers märke.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Dekor i underglasyrblått, med motiv av lotusrankor, diameter 18,1 cm. Undersidan med Guangxus sex karaktärsmärke.

Slitage, obefintlig fotringsnagg.